Wsparcie

Dziękujemy serdecznie za każdą wpłaconą złotówkę, a od siebie możemy obiecać, że nie zostanie ona zmarnowana! Zapraszamy serdecznie na Festiwal!

Dumnie wspieram

Co planujemy

Turnieje, konkursy, spotkania, koncerty i kto wie co jeszcze 😱🤯❤️

Dla prawdziwych graczy

Turnieje

Turniej Pro Evolution Soccer 5
Turniej Pro Evolution Soccer 5

Dla prawdziwych graczy

W związku z Waszymi prośbami postanowiliśmy, aby pierwszym turniejem festiwalu RetroSfera vol.4 była piłka nożna. W naszej ankiecie na facebooku w pierwszej kolejności zwyciężyli fani konsoli Playstation 2 aby później w kolejnej ankiecie wygrała gra Pro Evolution Soccer 5. Zatem zapraszamy na turniej w PES’a!
Counter-Strike: Global Offensive
Turniej Counter-Strike: Global Offensive Wingman 2v2

Dla prawdziwych graczy

2 oficjalnym turniejem podczas RetroSfera vol.4 będzie Counter-Strike: Global Offensive Wingman 2v2!!! Organizatorem turnieju będzie zaprzyjaźniona z nami Agencja e-sportowa Squirrel Gaming. Co do zasad i regulaminu turnieju, ogłosimy je w nadchodzących dniach.

Turniej Tetrisa Poziom Akademicki na Nintendo Entertainment System w wersji PAL

Dla prawdziwych graczy

Miło jest nam poinformować, że we współpracy z Classic Tetris Polska podczas RetroSfera vol.4 odbędzie się Turniej Tetrisa Poziom Akademicki na Nintendo Entertainment System w wersji PAL! Wszystkie szczegóły niebawem!

Turniej w grę planszową FITS

Dla prawdziwych graczy

Kolejnym turniejem podczas Festiwalu RetroSfera vol.4 będzie FITS! Z tetrisem przeniesionym w świat planszówek spotkacie się w Strefie BezPrądu! Już nie możemy się doczekać!

 

Zasady i zapisy dostępne w dniu Turnieju na stanowisku organizatora – Strefa BezPrądu

Linia upływającego czasu

Strefa Czasu

Główna Sala Wystawowa

Linia upływającego czasu

Strefa ta podobna jest do linii upływającego czasu, na której zobaczyć można, w którym roku wydana została konsola lub dany komputer i doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych. Należy dodać, że nasze eksponaty nie tylko ładnie wyglądają ale na każdym można usiąść i pograć co stanowi niezwykły atut w porównaniu do Muzeów, w których sprzęt można oglądać tylko zza szyby.

Wyobraźnia twórców nie zna granic

Strefa Wyjątkowych Kontrolerów

Nietypowe kontrolery

Wyobraźnia twórców nie zna granic

Chcesz zostać zawodowym kierowcą rajdowym? A może marzy Ci się kariera gitarzysty bądź dj’a? Wszystko to znajdziesz w naszej strefie wyjątkowych kontrolerów: pistolety, gitary, bongosy, kierownice i wszystko to czym da się sterować.

Nowoczesne wydania komputerów i konsol

Strefa NeoRetro

NeoRetro

Nowoczesne wydania komputerów i konsol

Strefa NeoRetro to strefa, w której znajdziecie takie konsole i komputery jak: ps classic, snes i nes mini, c64 mini, amiga 500 mini i wiele, wiele innych sprzętów, o których istnieniu mogliście nawet nie wiedzieć. Trend wypuszczania odświeżonych wersji starych sprzętów utrzymuje się od paru lat a producenci nas nie zawodzą, czego najlepszym przykładem jest Amiga 500 Mini, którą będziecie mieli okazję przetestować podczas naszego festiwalu

Wyjątkowe konsole

Strefa Plug&Play

Podłącz i graj!

Wyjątkowe konsole

Chcesz odbyć przygodę jako Pirat z Karaibów albo Scooby i Kudłaty? Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wystawę z kolekcji konsol Plug&Play. Fantastyczna czwórka, Piraci z Karaibów, Scooby, Sega inne dostępne tylko w tej strefie!

New Gen

Strefa Nowej Generacji

To nie Retro!

New Gen

Strefa Nowych Generacji to strefa, w której znajdziecie nowsze konsole jak i ciekawe rozwiązania, które wprowadzały. Dostępne będą gry ruchowe na takich konsolach jak PS3 z technologią PS Move oraz Microsoft Xbox 360 z technologią Kinect. Dodatkowo zobaczymy tez wszystkie konsole, których data produkcji przekroczyła 2000 rok.

VR

New Gen

Ciekawym dodatkiem naszego Festiwalu będą stanowiska VR obsługiwane przez naszych gości z MKwadrat Podcast.

Miejsce gdzie emocje sięgają zenitu

Strefa Turniejowa

Stanowiska Turniejowe

Miejsce gdzie emocje sięgają zenitu

Podczas trwania Festiwalu to właśnie w tej strefie przygotowane zostaną stanowiska do takich turniejów jak Pro Evolution Soccer czy Tetris. To właśnie w tym miejscu zobaczyć można prawdziwych specjalistów rywalizujących o miejsce na podium. Dostępne będą dwa stanowiska z PS2 oraz 4 stanowiska NES. Zapraszamy serdecznie do udziału w turniejach!

Stanowiska dla gości

Miejsce gdzie emocje sięgają zenitu

Czym byłaby RetroSfera bez gości, którzy żyją tym festiwalem? Zapraszamy serdecznie z własnym sprzętem, głowami pełnymi przemyśleń czy chociażby tylko po to by zbić piątkę. Znajdziemy dla was kawałek miejsca z cała pewnością!

Stanowiska PC

Miejsce gdzie emocje sięgają zenitu

Świat byłby pusty bez takich tytułów jak Heroes of Might & Magic, The Settlers, Quake czy Doom. Zapraszamy serdecznie do wehikułu czasu, w którym zobaczycie jak wyglądały starsze systemy z rodziny Windows czy Mac.

Rozrywka bez prądu

Strefa BezPrądu

Gry planszowe

Rozrywka bez prądu

Do StrefyBezPrądu ponownie zawita Andrzej Miller z Księgarnia SOWA!!! Wiemy, że z nim z miłą chęcią spędzacie każdą godzinę 😉 Tam świat z konsoli zamienia się na świat z papieru!

Wystawca

Rozrywka bez prądu

W tym samym miejscu będziecie mieli również okazję spotkać się z osobą, która stworzyła swoją własną grę – Panem Damianem Korus.  Exploracja, bo o niej mowa była projektem crowdfundingowym, który osiągnął swój cel i możemy w dniu dzisiejszym cieszyć się nie byle jaką produkcją. Exploration to innowacyjna gra o tematyce kosmicznej z wieloma mechanikami gry: budowaniem talli, kontrolą obszaru i unikalnym systemem poruszania się flotą statków kosmicznych. Zostaliśmy zaszczyceni i otrzymaliśmy jedną kopię do recenzji. Podczas festiwalu będziecie mieli przyjemność zamienić kilka słów z jej autorem i przy okazji prawdopodobnie ograć ten tytuł w Strefie BezPrądu.

Czytelnia

Rozrywka bez prądu

Dodatkową atrakcją tej strefy będzie czytelnia czasopism z epoki. Komputer Świat, Amiga czy inne nieśmiertelne tytuły. Zapraszamy do odświeżenia wspomnień!

A w wolnym czasie...

Strefa na świeżym powietrzu

Buła i Spóła
Foodtruck Buła i Spóła

A w wolnym czasie...

Mamy przyjemność poinformować was, iż na nadchodzącym festiwalu pojawi się Foodtruck od Buła & Spóła. W ofercie będą same pyszności czekające na wszystkich spragnionych komputerowych rozgrywek 😉

Foodtruck Zgofrowani

A w wolnym czasie...

Lubicie gofry? A kto nie lubi?! Podczas sobotniego dnia Festiwalu (04.06.2022) w Foodtruck’u Zgofrowani będziecie mieli okazję spróbować gofrów na słodko lub wytrawnie! Zapraszamy serdecznie na niecodzienne propozycje dwóch zgofrowanych dziewczyn 🙂

Foodtruck Semko

A w wolnym czasie...

Podczas Festiwalowej soboty (04.06.2022) będziecie mieli okazję schłodzić się przy lodach prosto od SEMKO lody i kawa. Prócz fantazyjnych deserów dostępna będzie również przepyszna kawa! Zapraszamy serdecznie! https://www.facebook.com/lodysemko

Występ Stand-Up - Bartosz Gajda

A w wolnym czasie...

Wieczór swoim stand-up’owym występem uświetni Bartosz Gajda! Sam o sobie pisze:

„Wybitna osobowość, gwiazda estrady, jeden z najlepszych komików na świecie. Połączenie najlepszych cech Zbigniewa Buczkowskiego i Gerarda Depardieu. Gwiazda estrady.  Na codzień występuje w wyśmienitym kabarecie Łowcy.B, z którym co roku dostają kilkaset nagród na przeglądach i festiwalach. Ogrom jego talentu można docenić oglądając kanał 50 Twarzy Gajdy, który ma ponad 20 mln subskrybentów, a poszczególne filmiki mają po kilkanaście (słownie kilkaset) miliardów wyświetleń.Gwiazda estrady.  Bilety na jego stand up wyprzedają się za bezcen a przed każdym występem zjawiają się koniki oferując bilety po cenie kilkusetkrotnie wyższej od tych sklepowych. Doceniony przez najznamienitszych reżyserów, prawdziwa gwiazda estrady, szarmancki, oszałamiająco utalentowany. Gwiazda estrady. Gdzie się nie pojawi, zaraz obok niego zbiera się tłum ludzi, by posłuchać, co ma do powiedzenia. Jego perlisty śmiech przeszedł do legendy a lotność żartu nie przestaje zadziwiać. Kto go zna, ten wie, że można go było  zobaczyć w wielu amerykańskich filmach. Gwiazda estrady. Któż nie pamięta jego ról w Ace Ventura czy Gliniarz z Beverly Hills? Nie bójmy się tego słowa: Polskę ogarnęła Gajdomania. Pozdrawiam Bartosz Gajda. Sam to pisałem.”

Koncert Katod'a

A w wolnym czasie...

Podczas RetroSfera vol.4 na scenie przed budynkiem Zespołu Szkół Medycznych będziecie mieli okazję zobaczyć i posłuchać prawdziwego artystę KATOD’a, który swoją muzykę tworzy na sprzętach z epoki. Zapraszamy serdecznie!
Strefa dla najmłodszych

A w wolnym czasie...

Coś nowego dla naszych najmłodszych uczestników! Chcesz sam pomyszkować w komputerach i konsolach a twoje potomstwo już się nudzi? Zaprowadź go na dmuchańce i niech się solidnie wyszaleje! Zaprasza Casper Acapulco!

Strefa gier na świeżym powietrzu

A w wolnym czasie...

Dzięki uprzejmości Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu podczas Festiwalu RetroSfera vol.4 zagoszczą stoły z „piłkarzykami”. Ta analogowa rozrywka czekać będzie na festiwalowiczów już od soboty!

Giełda jak za starych dobrych lat

RetroBazar

Sklepik RetroSfery

Giełda jak za starych dobrych lat

Wpadłeś na nasz Festiwal i chciałbyś prócz wspomnień zabrać ze sobą coś jeszcze? Zapraszamy do nas! Koszulki, kubki, smycze, badziki, widokówki czyli wszystko to co pokaże jak wielkim fanem naszego Festiwalu jesteś. Wpadnij zostaw swoje trzy grosze i przy okazji wesprzyj naszą działalność. Kwoty, zebrane na naszym stoisku przeznaczane są w 100% na naszą działalność!

K&A Plus

Giełda jak za starych dobrych lat

Na RetroBazarze będziecie mieli okazję zbić piątkę z ekipą K&A Plus. Chłopaki zabiorą ze sobą swój cały kramik i będziecie mieli okazję nadrobić wszystkie najnowsze egzemplarze prosto z pod ich pióra! Zawsze miło was widzieć! https://facebook.com/KomodaAmigaPlus/

Stanowisko twórców UNI-joy

Giełda jak za starych dobrych lat

Autorzy nowoczesnych wydań joysticków do Amigi, Atari, Commodore, ZX Spectrum oraz wielu konsol z portem DE-9/DB-9 oraz z portem USB pod nowe komputery, emulatory i neoretro (amiga mini itp.) odwiedzą nasz festiwal ze swoimi prototypami. Będziecie mieli szanse zobaczyć te cuda na własne oczy i przy okazji sprawdzić je namacalnie przed wsparciem kampanii na kickstarterze!

C64Power

Giełda jak za starych dobrych lat

Twórcy akcesoriów do Komputerów tj. Amiga, Atari, Commodore nawiedzą nasz kram. Będziecie mieli szanse uzupełnić swoje kolekcje o ciekawe rozwiązania!

Powrót

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu [50,858090, 17,481520]

facebook