Wsparcie

Dziękujemy serdecznie za każdą wpłaconą złotówkę, a od siebie możemy obiecać, że nie zostanie ona zmarnowana! Zapraszamy serdecznie na Festiwal!

Dumnie wspieram

O festiwalu

Informacje o festiwalu

Festiwal Komputerów, Gier i Konsol – RetroSfera vol.4 jest cykliczną imprezą związaną z retro komputerami, konsolami oraz grami. Ma ona na celu zapoznanie młodszych pokoleń z minioną techniką a w przypadku osób młodych duchem – możliwość powrotu do błogich czasów małoletności. To przede wszystkim impreza nastawiona na wielopokoleniową integrację społeczną poprzez wspólne spędzanie czasu na cyfrowej rozrywce. W Polsce jest to jedno z największych takich przedsięwzięć z darmowym wstępem. Wydarzenie odbywa się w Brzegu (woj. opolskie) przy ulicy Ofiar Katynia 25 w Budynku Zespołu Szkół Medycznych – Znajdziesz nas tutaj. Podczas festiwalu dominującą rozrywką są Turnieje z nagrodami oraz Strefy tematyczne przygotowywane przez organizatorów. Poprzednia edycja w liczbach to około 2000 osób, które nas odwiedziły, 10 stref i 200m2 wystawy, 83 indywidualne stanowiska, 3 dni cudownej zabawy, 5 turniejów, 2 stanowiska filmowe z VHS oraz jedno dodatkowe z filmami w tematyce gier niezależnych.

Organizatorzy

Osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia

Retro Players

Andrzej
Andrzej
Andrzej

Przyszły Prezes Fundacji

Człowiek, bez którego RetroSfera w dniu dzisiejszym by nie istniała. Był pomysłodawcą pierwszej imprezy. Na co dzień wielki miłośnik i kolekcjoner sprzętu oraz jego serwisant. Prowadzi kanał RetroSfery na YouTube, który jest poświęcony retro sprzętowi oraz całej jego otoczce.

Kasia
Kasia
Kasia

Grafik i designer

Dusza artystyczna zespołu. Jej pomysły i fantazje możemy oglądać w każdej sferze i elemencie wystroju oraz reklamy. Jest osobą kreatywną, dążącą do wyznaczonych sobie celów. Pod jej okiem zawsze wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Mariusz
Mariusz
Mariusz

Administrator spraw wszelakich

Zajmuje się wszystkim co związane z działalnością RetroSfery od kuchni. Prowadzi stronę i fanpejdż, spod jego ręki wychodzą oficjalne pisma, plany zagospodarowania, regulaminy turniejów, skoroszyty finansowe i wszystkie inne dokumenty, które akurat są potrzebne.

Damian
Damian

Naelektryzowany

Świeży narybek RetroSfery. Specjalista od napięcia i załatwiania niemożliwego - "Makgajwer" to przy nim pikuś. Człowiek wielu talentów, zajęty niczym sam prezydent. Doba ma dla niego za mało godzin ale można na niego liczyć!

Powrót

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu [50,858090, 17,481520]

facebook